Wydarzenia i nowości Fundamenty Ściany Ściany wewnętrzne nośne Ściany działowe Materiały Technologie Docieplenia Tynki zewnętrzne Tynki wewnętrzne Chemia budowlana Balkony i tarasy Ogrody zimowe Fasady Okna Drzwi i bramy garażowe Renowacja Maszyny i narzędzia Proekologiczne budowanie Akustyka Instrukcje Poradnik Dylematy TV Ściany Energooszczędne domy Forum szkół Budownictwo w statystykach Targi BHP na budowie Organizacje branżowe Wydawnictwa Konkursy i szkolenia Kontakt


Strona główna
szukaj w serwisie    

PISTOLET NATRYSKOWY FSG – 120 – malowanie na zawołanie

Teraz można pokryć każdą powierzchnię wewnętrzną i zewnętrzną farbą lub impregnatem w maksymalnie krótkim czasie, przy minimalnym wysiłku. Firma Proma Polska posiada w swojej najnowszej ofercie pistolet natryskowy FSG - 120 marki Ferm, który odstawi wałek i pędzel do kąta.

 - PISTOLET NATRYSKOWY FSG – 120 –  malowanie na zawołanie
Pistolet natryskowy FSG – 120 marki Ferm służy do nanoszenia farb emaliowych, olejnych, aluminiowych oraz podkładów, impregnatów, pokostów, lakierobejc i zapraw na wszystkie rodzaje powierzchni murowanych, drewnianych i innych. W tym urządzeniu malarskim zastosowany został niskociśnieniowy system HVLP (High Volume Low Pressure) zapewniający wysoką wydajność powietrza, za pomocą którego rozpylana jest farba, przy użyciu niskiego ciśnienia.

Pistolet natryskowy FSG – 120 jest urządzeniem stosunkowo lekkim, niedużym i poręcznym (posiada wygodny uchwyt), o estetycznym wyglądzie. W odróżnieniu od standardowych pistoletów FSG – 120 nie wymaga współpracy z kompresorem; wystarczy jedynie wcisnąć wtyczkę w gniazdko!    

Pistolet natryskowy FSG – 120 marki Ferm posiada regulację wielkości mgły rozpylanej farby, co pozwala malować małe i duże powierzchnie. Wygodę i najwyższą efektywność pracy zapewnia użytkownikom możliwość nakładania optymalnej ilości farby, której powłoka równomiernie osiada na powierzchni nie powodując powstawania zacieków. Jakość działania pistoletu FSG - 120 w połączeniu z funkcjonalnością oraz szybkością nakładania farb i impregnatów, niskim zużyciem energii i materiału jest nieoceniona. Narzędzie to doceni każdy, kto planuje renowację, remont czy dekorowanie mieszkania, domu, ogrodu lub gospodarstwa wiejskiego.
Ze względu na wydajność, łatwość w obsłudze i przystępną cenę pistolet natryskowy FSG – 120 specjaliści firmy Proma Polska polecają osobom budującym czy remontującym dom lub przeprowadzającym różnego typu prace malarskie. Dzięki niemu zmiana charakteru budynków i pomieszczeń staje się czystą przyjemnością, a czasu wystarcza na wprawienie w ruch najniezwyklejszych dekoratorskich fantazji.

W zestawie znajduje się pojemny zbiornik (800 ml), zapasowa dysza oraz wiskozymetr. Ten ostatni jest urządzeniem służącym do pomiaru lepkości materiału natryskowego. Należy pamiętać też o tym, by przed napełnieniem zasobnika, wstępnie przefiltrować farbę, a po wykonanej pracy dokładnie wyczyścić urządzenie, w celu zabezpieczenia układu natryskowego przed zatkaniem.   

Pistolet natryskowy FSG – 120 posiada wydłużoną, 3-letnią gwarancję, którą firma Proma Polska przyznaje na produkty marki Ferm. To świadczy o ich najwyższej jakości i niezawodności, które wprawią w zadowolenie wszystkich użytkowników narzędzi i elektronarzędzi tej wyjątkowej marki.  
Cena katalogowa: 146 zł brutto.          

WSKAŻNIK ZALECANYCH LEPKOŚCI


Wodorozpuszczalne farby i emulsje

35-45 sekund

Farby olejne

15-25 sekund

Farby emaliowe

15-25 sekund

Pigmenty do drewna

bez rozcieńczania

Farby podkładowe

20-30 sekund

Pokosty

20-25 sekund

Farby aluminiowe

15-25 sekund

Zaprawy

bez rozcieńczania

Tabela stanowi wskazówkę do właściwego rozcieńczania zakupionej farby. Stopień lepkości jest zależny od czasu, w którym ciecz wycieknie ze zbiornika wiskozymetra.

 
 
do góry
   
      Kontakt